Uprawnionymi do zakupu towarów w sklepie internetowym stalgast.com są jedynie przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks cywilny. Zobacz regulamin sklepu.

Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

O nas

Odcinek 4 – rozszerzamy asortyment

Już mamy sporą liczbę klientów i to Oni proszą nas dalsze poszukiwanie towarów potrzebnych w ich pracy. Najpierw GARNKI początkowo kupowane w Jolexisie Warszawa (działają również dzisiaj, całkiem nieźle, ale w sektorze domowym) a później z Contacto (hurtownia niemiecka, ale zakupy szły przez Danię). Przeliczając ceny po denominacji, wtedy było zdecydowanie drożej niż dzisiaj. Po bezpośrednim nawiązaniu kontaktu z Contacto asortyment powiększył się o kolejne produkty. Do dzisiaj niektóre firmy z branży dokonują tam zakupów. My trafiliśmy bezpośrednio do dostawców Contacto. Po metce na garnkach z Jolexisu trafiliśmy do ELO stalwaren niemieckiej firmy sprzedającej garnki, wtedy myśleliśmy, że producenta. Potem ZASTAWA STOŁOWA – talerze, talerzyki, kubeczki.

Produktem pasującym do naszej nietłukącej się oferty był Arcopal – produkt z hartowanego szkła, który trudno było zniszczyć. Znaleźliśmy go w Polsce w dopiero co rozpoczynającej import z Francji hurtowni Dajar. Dzisiaj dużej firmy, która nie tylko importuje szkło z Francji, ale i wiele innych produktów z całego Świata, sprzedawanych w przeważającej części w sieci Makro. Ale w latach 90 była to kilkuosobowa firma z centralą w Koszalinie i oddziałami w większych miastach Polski (Warszawa, Kraków i nie pamiętam gdzie jeszcze). Zanim Dajar zorientował się, że zaopatrujemy mu pod nosem centrali na wybrzeżu Domy Wczasowe, wszyscy w sezonie letnim kupili od nas talerze. Paweł był sztukmistrzem w rzucaniu talerzami tak, żeby się nie potłukły podczas prezentacji. To zawsze przekonywało klienta do zakupu. Tylko raz trafił na nierówno położoną terakotę. Ale klient i tak kupił.

Krok po kroku rozszerzaliśmy asortyment korzystając z ogromnej oferty Contacto. Ich katalog zainspirował nas do stworzenia własnego katalogu produktów. Do tej pory posługiwaliśmy się oddzielnymi, potem zespolonymi w jeden folderami. Stworzenie pierwszego katalogu odbyło się całkowicie chałupniczą metodą. Wybrane, importowane wtedy przez nas produkty zostały przerysowane na kalkę techniczną. Teksty zostały napisane na komputerze. Potem nożyczki i klej i pojedyncza strona gotowa. Cały „brudnopis” zawiozłam do „Centrum Ksero” na Emilii Plater, jednego z najlepiej wyposażonych punktów w tamtym czasie.I tak powstał pierwszy katalog.

Asortyment przez wiele lat rozszerzaliśmy tylko w ramach Akcesoriów, dodając coraz to nowe produkty poszukiwane przez klientów. Dopiero po 10 latach pracy pomału zaczęliśmy wprowadzać urządzenia, najpierw polskich producentów – Lozamet, Kromet potem poszukując produktów również za granicą. I meble ze stali nierdzewnej firm Dora Metal i Komat. Po następnych 6 latach zdecydowaliśmy o uruchomieniu własnej produkcji mebli i drobnych urządzeń. Fabrykę otworzyliśmy w Radomiu, w miejscu gdzie bezrobocie sięga 30%.

Odcinek ten pokazuje jak idąc za potrzebą klienta w ciągu 18 lat przeszliśmy drogę od drobnych elementów wyposażenia, przez niektórych zwane Śrutem, do sprzedaży urządzeń i własnej produkcji. Zaczynaliśmy nie znając się ani na handlu ani na gastronomii, w obecnej chwili jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę od projektu technologii, poprzez wyposażenie od łyżeczki do pieca konwekcyjno- parowego i 24 godziną obsługę serwisową. Trochę jak w tej opowieści o American Dream – od pucybuta do milionera. Myślę, że możemy być dumni z tego co osiągnęliśmy. Ale te osiągnięcia nigdy by nam się nie udały gdyby nie pracownicy.