Uprawnionymi do zakupu towarów w sklepie internetowym stalgast.com są jedynie przedsiębiorcy w rozumieniu przepisów ustawy Kodeks cywilny. Zobacz regulamin sklepu.

Strona korzysta z plików cookies. Szczegóły znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.

Wiedza

MoJa CONSULTING
Stalgast logo

Nowa, dwutomowa publikacja Jana Marka Mołoniewicza jest pozycją obok której nie możesz przejść obojętnie!

Menedżer gastronomii

Czy prowadzisz biznes gastronomiczny? Czy zamierzasz w przyszłości to robić?

Czy chcesz:

 • osiągać lepsze wyniki finansowe?
 • dostrzec nowe możliwości rozwoju firmy?
 • pozyskać lojalność i rozszerzyć krąg klientów?
 • uniknąć sytuacji jak na przedstawionym poniżej rysunku?
 • łatwiej współpracować z personelem?
 • spokojniej zarządzać własnym biznesem?
 • mieć więcej satysfakcji z pracy?
Menedżer gastronomii - ilustracja 1

Zapoznaj się z wybranymi fragmentami publikacji:

Najczęstsze trudności przy otwieraniu lokalu gastronomicznego

Nawet jeśli stosujesz opisane w książce „Menadżer gastronomii” sprawdzone metody i zasady, istnieje ryzyko, że trafisz na różnego rodzaju trudności. Przedstawiam ci więc dość długie, niestety, podsumowanie typowych kłopotów przy otwarciu lokalu. Nie twierdzę, że ci się przydarzą i ci tego nie życzę, ale warto, abyś je poznał, zastanowił się już na wstępie, jak możesz im przeciwdziałać, i był czujny. (więcej…)

Jakie elementy i w jaki sposób wpływają na poziom jakości w twoim lokalu

Wiedza i umiejętności są konieczne, aby pracownicy wiedzieli, jak mają praco¬wać. Aby dobrze wykonywali swoje obowiązki, powinni też mieć zapewnione odpowiedniej jakości surowce oraz narzędzia pracy. Nawet najbardziej profesjo¬nalny kucharz, który otrzymał nieodpowiednie produkty, przypalające patelnie i niesprawny trzon kuchenny, nie wyczaruje wspaniałych potraw, choć potrafi i chciałby je robić. (więcej…)

Analiza transakcji w lokalu gastronomicznym

Liczba transakcji to liczba rachunków w danym okresie. Pokazuje ona atrakcyjność oferty – jeśli spada, oznacza, że lokal traci na popularności, jeśli rośnie – najwyraźniej gościom podoba się to, co oferujesz. Liczba transakcji oczywiście podlega wahaniom sezonowym. Również inne czynniki, np. pogoda, mogą mieć na nią wpływ. (więcej…)

Jak podwyższać ceny w lokalu gastronomicznym

Nie powinno się podnosić wszystkich cen w menu jednocześnie. Jeśli planujesz podwyżkę, rozłóż ją na kilka razy, po trochu, aby nie była za bardzo zauważalna. Możesz wykorzystywać naturalne zmiany sezonów cenowych, np. czas po świętach czy na koniec okresów urlopowych. Twoi goście, po dłuższej nieobecności, już nie pamiętają, ile co kosztowało. Poza tym takie momenty jak nowy rok wydają się dość naturalne dla podwyżek. (więcej…)

Marketing otwarcia, czyli jak dobrać swoje działania dla różnego typu lokali

Zakres działań promocyjno-reklamowych powinieneś określić już na etapie tworzenia biznesplanu. Pamiętaj, że różne koncepcje gastronomiczne wyma¬gają innego wysiłku i nakładu środków na tego typu działania. Wyjaśnię to na kilku przykładach. (więcej…)

„Menedżer gastronomii. Jak otworzyć i z sukcesem prowadzić lokal gastronomiczny” to unikatowy poradnik, kompendium wiedzy o zarządzaniu gastronomią w dwóch częściach, z których pierwsza dotyczy: otwierania lokalu, marketingu, menu, obsługi gościa oraz zarządzania jakością a druga: zaopatrzenia, kontroli kosztów i zysków, zarządzania siecią lokali oraz personelem.

Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wielu lat pracy autora na różnych stanowiskach w firmach gastronomicznych. Doświadczenie akademickie i praca jako doradca biznesowy są dodatkową gwarancją, że przedstawione tematy zawierają wiedzę opartą na solidnych biznesowych podstawach i sprawdzoną na polskim rynku. Szerokie doświadczenie zawodowe autora sprawia, że książka ma charakter niezwykle praktyczny.

W poradniku podano wiele przykładów – wszystkie są zaczerpnięte z życia. Prezentują fragment polskiej rzeczywistości gastronomicznej, inspirując czytelników do własnych przemyśleń.

Książka zawiera wzory gotowych do zastosowania narzędzi menedżerskich, jest napisana w przystępnej formie, a lekturę uprzyjemniają satyryczne rysunki.

 

 

Jan Marek Mołoniewicz

Jan Marek Mołoniewicz – praktyk gastronomii oraz specjalista zarządzania z wieloletnim doświadczeniem w sieciach restauracji w Polsce i za granicą. Znany ekspert i doradca, właściciel firmy szkoleniowej MoJa Consulting, trener oraz autor poradników biznesowych. Pomysłodawca i wykładowca studiów podyplomowych „Nowoczesna organizacja i zarządzanie w gastronomii” w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

 

O książce powiedzieli:

„Z pewnością każdy, niezależnie od wykształcenia i doświadczenia, kto podejmuje decyzję o otwarciu własnej restauracji, restrukturyzacji lub zmianach w już działającym lokalu, powinien uważnie książki tego autora przeczytać. Przekazana w nich wiedza jest bardzo obszerna, usystematyzowana i kompletna. Dzięki temu nawet osoby już prowadzące działalność gastronomiczną mogą znaleźć cenne porady lub inspiracje do nowych działań.”

Sylwester Cacek – prezes zarządu Sfinks Polska S.A.

„To bardzo potrzebna książka. W sposób logiczny, rzeczowy i kompleksowy przedstawia zasady organizacji funkcjonowania lokalu gastronomicznego. Poza wartością merytoryczną, jej niewątpliwym atutem jest łatwa w odbiorze i zachęcająca do lektury forma. To pozycja obowiązkowa dla osób chcących otworzyć gastronomiczny biznes, a także menedżerów i właścicieli lokali oraz uczniów i studentów kierunków związanych z gastronomią.”

dr hab. Iwona Kowalczuk - adiunkt w Zakładzie Zarządzania w Gastronomii i Hotelarstwie, SGGW w Warszawie

 

Cena kompletu (części 1 i 2) 100 zł
Nr katalogowy: B2017202

Kup teraz!

 

 

 

 

A może zainteresuje Cię druga książka Jana Marka Mołoniewicza z naszej oferty?

Ciemna strona gastronomii. Jak skutecznie przeciwdziałać kradzieży pracowniczej?

 

Klasyczna już pozycja pozwala poznać mity, potem symptomy i metody kradzieży, a także jej konsekwencje dla lokalu oraz – najważniejsze: skuteczne i sprawdzone metody walki z kradzieżą pracowniczą w branży gastronomicznej.

Badania na temat nieuczciwości pracowniczej są bezlitosne:

 • 7 na 10 osób ma tzw. elastyczną moralność, czyli są nieuczciwe wtedy, gdy nadarza się łatwa okazja. A o takie w biznesie gastronomicznym nietrudno
 • w słabo kontrolowanym lokalu skala kradzieży może stanowić do 15% wielkości sprzedaży
 • taki poziom kradzieży łatwo może doprowadzić do bankructwa
 • nieuczciwości nie da się całkiem zlikwidować, ale przy dobrym zarządzaniu można ją ograniczyć do 1-2%

 

Cena: 37 zł
Nr katalogowy: B2017201

Kup teraz!

 

 

 

 

Tagi: gastronomia, ekspert, biznes gastronomiczny, wiedza gastronomiczna, ekspert gastronomiczny, menager, menedżer, lider, przywództwo, doradztwo, handel, usługi, skrypty, podręczniki akademickie, Stalgast, MoJa Consulting